רִיצָטִיוּל

20191018 080424

רִיצָטִיוּל או בשמה המלא "ריצת טיול" היא תוכנית חינוכית פעילה לילדים המשלבת עולמות תוכן שונים מתחום השטח לשם העצמה אישית וקבוצתית באמצעות מפגשים שבועיים הכוללים פעילויות, אתגרים, תנועה, כאשר כל זה מתרחש במרחב הפתוח בסביבת הלימודים והמגורים וכן בטיולים בטבע.

בריצטיול נפגוש אתגרים וכיתת הלימוד שלנו היא הטבע! דרך הפעילויות שנחווה יחד, כגון טיפוס על גבעות וגם הרים, ריצות קבוצתיות וחוויות חברתיות נלמד ונבסס את ההתמודדות האישית הנדרשת לנו שיכולה לקדם התמודדויות גם בתחומי חיים אחרים (חברתי, ריגשי, לימודי, דימוי גוף ועוד).

בריצטיול החזון שלנו הוא להעביר את המשתתפים חווית שינוי, להשיג את הטוב ביותר עבור עצמם, בכל תחומי החיים. נרצה לצייד את המשתתפים ביכולת לגבש את האישיות שלהם תוך התבססות על רצון, ערכים ואמונה עצמית שיאפשרו להם לחיות חיים מלאי סיפוק ומתוך כך לבסס את היכולת לבחור את הבחירות הנכונות והטובות עבורם.

זו התנסות שלא דומה לשום דבר אחר שנעשה קודם. זהו בעצם מסע אישי, מסע של גילוי בו יבלו המשתתפים יחד עם קבוצת חברים ויקחו חלק בהרפתקה דרכה ילמדו על היכולות הפנימיות שיש בתוכם

איך זה קורה?

אנחנו מחזירים את הפשטות, משתמשים במרחב הפתוח ככלי לתקשורת חברתית, לחוויה מעצימה ומרגשת לילדים בתכנית.

ניתן לשלב לתוך מסגרת בית ספרית של כיתה, לוח, ישיבה ממושכת – גם שהייה בטבע, ופעילות חופשית.

ראינו שכשילדים מבלים חלק מיומם במרחב חוץ-בית-ספרי, קורים דברים מופלאים המשפיעים על התנהגותם כמו גם על יכולת הלמידה שלהם.

ולא רק. ככל שהשהייה בחוץ מעמיקה ומאגר החוויות הטובות גדל – משהו משתנה בהם:

הם הופכים פתוחים יותר, הם מגלים בעצמם נקודות חוזק,
הם יותר רגישים לסביבתם – הם חווים הצלחות

דרך חוויית הטבע אנו מקנים כלים שעוזרים לנו להתמודד גם בתחומי חיים אחרים. בעולמם של הילדים זה יכול להתבטא בתחומי הלמידה, החברה וכישורי חיים – הצבת יעדים, אחריות אישית, התמדה ונחישות.

ריצטיול – יחד מזיזים הרים