שאלות נפוצות

ריצטיול הינה תכנית חינוכית שעברה תהליך מחקר ופיתוח במשרד החינוך לכדי מוצר חינוכי והתכנית עוסקת בקרבה שבין הילד לטבע באספקטים מגוונים.
צרפתי עבורכם שאלות נפוצות שהורים שואלים 🙂

החוג שלי מעניק פשטות. היכולת להתרגש משקיעה, לגעת באדמה, לטייל באויר הפתוח, לחקור את הסביבה וללמוד על ואת מקומינו בקבוצה רב גילאית שבה יש מקום לכל הילדים.

חיזוק הגוף ותחושת המסוגלות באמצעות כל דבר שהטבע יכול להציע לנו – עצים, חול, גבעות.

ממש לא! גם הטיול נעשה כמפגש טבע ארוך בתנועה עם עצירות רבות בדרך. 

המפגשים כוללים סדנה (יש מקום לילדים להביא רעיונות לפעילות במפגש בהדרכתם), בישולי שדה, הדלקת מדורה, טיפוס על גבעות, הליכה יחפה, ריצה והליכה, טיפוס על עצים וחקירת הסביבה שלנו. הדגש הוא על יכולות הילדים, לעורר בהם תחושת מסוגלות, להעצים מצבים בהם האינטראקציה החברתית מתפתחת לכיוון חיובי, התמודדות עם חששות (באמצעות הטבע) לדוגמא: ירידה טכנית מגבעה, פעילות בשעות החשיכה ועוד.

 17:00-19:00 ובימות הקיץ כשהימים מתארכים השעות משתנות בהתאם למזג האויר. 

בניגוד לחוג רגיל המתקיים כ45 דקות, אנו נפגשים לשעתיים שלמות ללא מסכים, זמן תנועה ובדגש על אינטראקציה חברתית – ערך בסיסי וחשוב בימינו הדיגיטלים.

באופן כללי, אנו מברכים על יציאה בגשם (לא חזק), תחושת החופש, הצלילות וחווית הגוף מעוררת אצל הילדים שמחה והחוויות האלה זכורות טוב יותר מכל חוויה אחרת. הילדים לא נעשים חולים בגלל גשם. להפיך, המערכת החיסונית מתחזקת והילדים הופכים לחסינים יותר לכל מה שהטבע מביא איתו.

כשיש מזג אויר סוער – המפגש מוחזר באחד מימי שישי של אותו החודש בשעות הצהריים.

נפגשים אחת לשבוע בימי שני או בימי ראשון. אך המפגש לא מסתיים בזה. יש לנו קבוצת וואטסאפ פעילה ואני מקפידה על שמירת קשר אישי, תהליכי עם התלמידים במטרה ללמדם כיצד לתרגם את החוויות החיוביות מהמפגשים להתמודדויות בתחומי חיים נוספים.

 אין מקום אחד קבוע. יש לנו שלושה מוקדי פעילות: בשדות, בפרדסים ובגבעות בבאר יעקב, נס ציונה והסביבה.

כל מרחב הוא שונה ואחר ומספק מגרש משחקים ולימוד סביבתי של הילדים וגם שלי. ההגעה הינה עצמאית. ישנה קבוצת וואטסאפ להורים (וגם לילדים) ההורים מתארגנים לפעמים על הסעות. 

לפעמים אנו מתחילים בנקודה מסויימת ומסיימים בנקודה אחרת ומשם אוספים את הילדים.